28. Február 2015

BVK – Paneurópa Bratislava 3:0 (16,14,21)

paneu

Ovečková 4,Reháková 11, Bujdošová 5, Crump 17, Asque 8, Šipková 6, libero Nikmonová, (Klatá 2), štatistika

Nadstavbovú časť Extraligy sme ukončili víťazstvom 3:0 nad družstvom Paneurópa BA, ktorí prišla do PKO so staronovým zložením a s cieľom poriadne nás potrápiť odvážnou hrou.

V 1. sete nás to možno zaskočilo, ale určite nevyviedlo z miery. Po sérii nepresností sme prevzali iniciatívu a začali sme určovať tempo zápasu. Po prvom technickom timeoute sme ovládli ihrisko na podaní aj v útoku.

Veľmi podobný bol priebeh 2. dejstva, v ktorom sme si na začiatku vybudovali pohodlný náskok a dotiahli set do víťazného konca.

3. set súper začal viac riskovať na podaní aj v útoku, čo im vychádzalo až do stavu 21:21. Potom sa naše hráčky znovu nakopli a jasne dominovali až do záveru zápasu.

Baby gratulujeme a držíme veľmi palce na prvé kolo Play-off proti Pezinku.