1.BVK – VTC Pezinok 3:0

24. September 2015

Extraliga žien – 1. kolo:

1. Bratislavský volejbalový klub – VTC Pezinok 3:0 (20, 16, 20) – štatistika

vyhra nad Pezinkom 2

 

 

 

 

 

 

 

1. BVK: Maštalírová 11, Bujdošová 3, Ovečková 3, Terzič 7, Babjaková 5, Trach 13, liberá Plančíková a B. Viestová (Cigániková 2). Tréner: T. Varga.

VTC Pezinok: Patschová 1, Kostelanská 9, Marjenková 6, Grolmusová 8, Jakubovičová 7, Turčíková 2, libero Toporová (Cagáňová 4, Glóriková 0, Marková 2). Tréner: P. Bernáth.

Po poctivej letnej príprave a následných niekoľkých testovacích zápasoch sme Extraligu 2015/2016 začali hneď z ostra, proti minuloročnému sokovi VTC Pezinok. Aj keď súťaž sa oficiálne začína až v sobotu 26.9. kvôli našej účasti na turnaji v Prahe sme si zápas predohrali už vo štvrtok. Mohli ste ho sledovať aj na televíznych obrazovkách.

1. set začali lepšie hostky z Pezinka, keď dobrou obranou nedovolili našim hráčkam výraznejšie sa presadiť v útoku. Potom však prišla séria chýb na podaní Pezinka, my sme začali stav otáčať po obetavých zákrokoch Stely a Nasti, a v réžii Lenky aj v útoku na sieti. Koncovku setu sme už mali vo vlastnej réžii.

Druhý set sme ožili a postupne ovládli vývoj na palubovke po smečoch Kiky Maštalírky a Milici. Dobrou obranou v poli a kvalitným útokom stredom siete, kde úradovali Šona s Bupo, dotiahli sme pohodlne set do víťazného konca. Tretí set pokračoval v réžii našich hráčok. Po obetavých zákrokoch v poli, účinných útokoch a dobrom servise sme sa napokon dočkali víťazstva 3:0.

Tomáš Varga, tréner 1.BVK: Gratulujem družstvu k dôležitému víťazstvu za 3 body. V tom  prvom sete nám Pezinok trošku pomohol sériou chýb na podaní, potom v tých ďalších sme už trpezlivou hrou vedeli súperky držať na dištanc a vyhrať celý zápas.

 

Zdroj: 1.BVK, SVF